AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

25 iunie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ShadowMaster
Modi MJ
Modi MJ

Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 26
Localizare : Romania

MesajSubiect: 25 iunie   Vin Iun 25, 2010 11:30 am

Nu credeam vreodata ca imi pot dori o zi banala, o simpla zi in care rutina sa ma oboseasca si sa ma faca sa ma simt un banal muritor.
Da, mi-as fi dorit ca astazi sa ma trezesc intr-o simpla zi de vineri in care sa merg in oras, sa ma pierd in rutina unei zi obisnuite , sa vin acasa si sa ma culc… mi-as fi dorit sa am acceleasi tabieturi zilnice si sa cred ca viata mea este inodora, insipida si incolora.
Dar nu, astazi nu este o zi obisnuita, nu este ziua pe care desi o urasc atat de mult, mi-o doresc acum cu atata ardoare. Este 25 iunie, o zi care pana anu trecut nu reprezenta nimic special in banala mea existenta; o zi care acum este atat de colorata. Este colorata de multa durere, de frustrari, de o amara senzatie de tristete si lacrimi uscate.
Nu vreau sa imi oblodesc ranile in public, nu cred ca asta este o solutie, nu vreau sa ma plafonez in nesfarsite senzatii de tristete, vreau doar sa ma eliberez si sa incerc sa ma incarc cu puterea necesara pentru a celebra un fenomen.
Nu imi vine sa cred ca atrecut un an, un an de la acea zi nefasta in care toate visele si sperantele mele s-au naruit. Un an de cand am invatat ca si titanii plang, ca lumea se poate opri din furnicarul zilnic pentru o clipa.
In tot acest an, am incercat sa raspund la retorica intrebare “DE CE?”… de ce exista intrebarea “DE CE?” ? Cine poate raspunde la ea? Oricat de mult am cautat raspunsul nu am reusit sa il gasesc…”DE CE?” ramane “DE CE?” ..o intrebare retorica.
Nu cred ca mai trebuie sa gasesc raspuns la intrebarea asta pentru ca raspunsul il stim cu totii doar ca suntem prea orbi , este in fata noastra desi nu il vedem… “DE CE?” este o intrebare retorica cu raspuns … paradoxal, nu?
Raspunsul este simplu: “toti ne nastem cu o misiune speciala pe pamant si fiecare lucru care ni se intampla in viata face parte din cel mai complex plan, fiecare clipa din viata noastra este o caramida care zideste viata, este o particula din Dumnezeu. Cu totii ne nastem cu un scop si ne ducem la bun sfarsit misiunea. ”
Misiunea mea astazi este sa celebrez o legenda… sa incerc sa duc mai departe un mesaj, sa incerc sa tin in continuare aprinsa o speranta.
Astazi am foarte multe lucruri de realizat, este o zi foarte grea, cu multe obstacole si incercari, o zi in care dau un extemporal de viata… sper sa il trec!
Astazi trebuie sa demonsrez ca am invatat ceva in acesti ani de cand am fost atins de Michael Jackson. Astazi trebuie sa demonstrez ca ma pot ridica sub greutatea crucii pe care o car in spate (cu totii caram cate o astfel de cruce)…astazi este o zi speciala.
Si tocmai ca astazi este o zi grea, vreau sa multumesc omului, fara de care astazi eu nu as fi fost ce sunt (spiritual vorbind).
Michael, iti multumesc pentru toti acesti ani minunati, iti multumesc pentru muzica ta , pentru dansul tau, pentru ca m-ai invatat sa sper, sa cred in magie si in Dumnezeu, ca mi-ai aratat ca oamenii sunt frumosi chiar daca actiiunile lor denota contrariul, ca m-ai invatat sa iubesc iti multumesc!
Niciodata nu voi inceta sa nu te port cu mine in suflet si voi fi pentru tot restul vietii mele onorat ca am avut sansa sa fiu contemporana cu tine, si sa fiu atinsa de magia ta. Iti multumesc ca m-ai antrenat pentru armata ta speciala, ca mi-ai dat aripi si sabie, ca m-ai innrolat in (asa cum iti placea tie sa spui) “Army Of LOVE” …iti multumesc.
Sper ca la sfarsitul zilei de astazi sa pot ridica ochii spere cer si sa te vad zambind si mandru de mine!
Iti multumesc pentru tot!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dean<3
Little MJ fan
Little MJ fan

Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 25
Localizare : Neverland ;x

MesajSubiect: Re: 25 iunie   Vin Iun 25, 2010 12:37 pm

Atat de trista este ziua de astazi Sad