AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ShadowMaster
Modi MJ
Modi MJ

Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 26
Localizare : Romania

MesajSubiect: CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON   Lun Mar 15, 2010 11:48 am

Pentru ca mai este putin si se face un an de cand Michael a disparut dintre noi, as vrea sa va intreb pe voi cei care l-ati iubit si admirat pe Michael Jackson, chiar si pe cei care l-au descoperit acum, ce inseamna sau ce a insemnat el pentru voi si cum v-a influentat viata.
M-am gandit sa abordez aceasta tema datorita faptului ca si acum dupa disparitia sa sunt oameni care nu isi gasesc linistea, nu se pot concentra la ceea ce fac si simt ca viata lor s-a schimbat pentru totdeauna, ca o particica din ei a disparut odata cu Michael. Din aceasta categorie fac si eu parte si stiu cum este sa nu-ti poti gasi linistea nicaieri si ce simti cand asculti o melodie de-a lui, gandindu-te ca nu vei mai avea niciodata ocazia sa il vezi live.
Sunt persoane care nu inteleg durerea si tristetea celor care l-au iubit si il regreta pe Michael si probabil ca nu vor intelege niciodata, deoarece nu l-au vazut niciodata asa cum l-u vazut fanii, nu l-au inteles ca ei si nu i-au cunoscut adevarata valoare. Cand spun adevarata valoare nu ma refer neaparat la valoarea lui ca muzician, pentru ca aceasta este cunoscuta de toata lumea, ci ma refer in special la valoarea omului Michael Jackson. Un suflet inocent de copil intr-un trup de barbat, un zambet angelic cu o dorinta interminabila de a ajuta omenirea si de a salva planeta si o inima atat de mare si de sensibila la nevoile celorlalti incat oamenilor obisnuiti li s-a parut ceva neobisnuit si de neinteles. Putini au fost cei care l-au inteles cu adevarat si foarte multi cei care l-au contestat si i-au adus diverse acuzatii care l-au intristat si l-au distrus atat emotional cat si fizic. Cu toate acestea nu a renuntat niciodata la speranta sa pentru o lume mai buna si iubire intre oameni.
Asta este ceea ce il face diferit de ceilalti, ajuta fara sa astepte niciodata nimic in schimb si nu renunta niciodata oricat de greu ar fi fost. Nu a fost doar cel mai complet si talentat artist al tuturor timpurilor ci si un om deosebit cum rar iti este dat sa mai vezi in zilele noastre cand toata lumea alearga dupa lucruri materiale lasandu-le deoparte pe cele spirituale.
Asta trebuie sa stie despre Michael Jackson acei oameni care intreaba: “Cine este Michael Jackson, de tot plangeti dupa el?” sau “Mai terminati domn’ cu Michael Jackson ca a murit, gata”. Nu, pentru noi cei care l-am cunoscut,NU a murit si NU va muri niciodata.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
EllaLooka
Admin
Admin

Data de inscriere : 02/03/2010
Localizare : Bucale

MesajSubiect: Re: CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON   Lun Mar 15, 2010 2:23 pm

Ce inseamna pentru mine...
Pentru mine MJ a fost, este si va fi o legenda, o stea care mi-a luminat copilaria cu muzica lui, m-a facut macar pentru o clipa sa realizez ca trebuie sa dau ceva in schimbul a ceea ce primesc, m-a invatat sa sa ii iubesc neconditionat pe cei din jur si mai ales m-a invatat ca indiferant de varsta, trebuie uneori sa rad, sa fim copil, sa visez!

RIP MJ!

RIP MJ!
Sus In jos
Ladybug
Admin
Admin

Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 28
Localizare : Unde ma duce gandul

MesajSubiect: Re: CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON   Lun Mar 15, 2010 4:31 pm

Hm ce inseamna pentru mine MJJ poi am mai zis o data : http://michaeljackson4ever.forumer.ro/video-f20/this-is-it-t94.htm

"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, the everything that happens in between can be deal with." Michael Joseph Jackson
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://michaeljackson4ever.forumer.ro
ShadowMaster
Modi MJ
Modi MJ

Data de inscriere : 15/03/2010
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON   Joi Apr 01, 2010 6:01 pm

Indiferent ce ne rezerva viata trebuia sa fim solidari.. trebuie sa fim uniti cu prietenii nostrii si cu Dumnezeu , Michael nu moare niciodata , n-a murit niciodata este mereu in noi fanii , noi il pastram viu in inimile noastre pentru ca noi am invatat de la el ce inseamna iubirea , iertarea , compasiunea , solidaritatea umana , credinta , puterea de a trece peste orice prin incapatanarea de a reusi , ne-a invatat sa fim prieteni si sa ne dam mana (Cry video) , nu uitati aceste lucruri , un om ce se naste nu moare niciodata... suntem doar niste trecatori prin viata... pe Michael nu l-am pierdut nici o clipa , si nu mai plangeti , imaginati-va ca Michael va priveste.. credeti voi ca Michael v-ar vrea tristi ? asa v-a invatat el ? eu nu prea cred ! Michael vrea sa ne stie fericiti , sa ne vada ca stim sa ne distram si sa apreciem lucrurile care trebuiesc cu adevarat apreciate , Michael vrea sa stie ca ne dam mainile , noi astia ca fani , impotriva la orice are sa se intample , NIMENI nu poate sa ni-l ia pe Michael din inima.. nu putem face mare lucru pentru cei care nu i-au inteles mesajul... insa putem cauta oameni care sunt ca noi , oameni alaturi de care noi ne vom simti ca o familie , ca un tot unitar... ca un intreg univers de care este geloasa toata lumea , ca nu au intelectul necesar sa inteleaga ce a insemnat Michael Jackson ca artist si ca om !!! Este o pierdere.. inteleg... dar este doar o pierdere pamanteasca.. si atata tot... MIchael este ... ALIVE THROUGH US !!! Da ?! ESTE !!! Fiti mai tari fratilor , numai dandu-ne mana si imbratisandu-ne ne putem gasi alinarea... nu certandu-ne intre noi si criticandu-ne pe tema Michael... in incercarea de a demonstra care e mai fan decat fan prin dans , materiale , colectii sau altele. MIchael a unit oamenii intr-un mod in care nu multi artisti au facut-o , si ma doare sufletul sa vad ca pentru unele persoane acest lucru este nul , ba chiar dau dovada de agresvitate , nesimtire prin criticile lor dure aduse la adresa altor fani. In fine asta este alta poveste de care nu-mi face deloc placere sa vorbesc.
Ceea ce conteaza este ca suntem fani , suntem adeptii unui curent artistic magnific , lucru de care ar trebui sa fim mandrii , ca nu ne-a atins prostia manelelor sau fitele cluburilor...
MIchael este in noi... dar voi sunteti in Michael ?
Love lives forever.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON   

Sus In jos

CE INSEAMNA PENTRU VOI MICHAEL JACKSON
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-